Colectia de poze sasukeandsakura.3xforum.ro
Total 54 poze.

Inainte

 
nr 35 my rpc and poze modificatenr 35
22.03.200930.7KB
nr 29 my rpc and poze modificatenr 29
22.03.200938KB
nr 26 my rpc and poze modificatenr 26
22.03.200945.9KB
nr 1 my rpc and poze modificatenr 1
22.03.200931KB

 
nr 3 my rpc and poze modificatenr 3
22.03.20094.1KB
kagome este o de 15 ani în clasa a noua. ea este lui kikyo, o miko care a murit cu cincizeci de aniKagome este o studentă de 15 ani în clasa a noua. Ea este reîncarnarea lui Kikyo, o miko (preoteasă) care a murit cu cincizeci de ani în urmă înainte ca Kagome să treacă prin Fântâna Mâncătoare de Oase. Din cauza aceasta, Kagome are puteri spirituale puternice şi poate simţi cioburile Giuvaerului Shikon, un obiect despre care se spune că echilibrează forţele binelui şi al răului. Poate fi o persoană foarte agreabilă, însă totodată poate deveni agresivă sau periculoasă când este provocată.
22.03.20098.1KB
nr 12 my rpc and poze modificatenr 12
22.03.20097.1KB
nr 5 my rpc and poze modificatenr 5
22.03.200920.4KB

 
capitolul    o noua zi isi facu aparitia in a inlocuit-o pe sora razele ca si sulitele pe pamant.doiCapitolul 2: Sentimente... O noua zi isi facu aparitia in Konoha.Soarele a inlocuit-o pe sora lui,aruncandu-si razele ca si sulitele pe pamant.Doi ochi verzi ca si smaraldele,ce straluceau in lumina soarelui se deschisera pentru inceputul unei noua zile.Sakura isi facuse siesta de dimineata si se duse in fata dulapului ei de cires pentru a-si alege hainele.A decis sa se imbrace cu o camasa cu maneca scurta,alba care se mula pe corpul ei,niste pantaloni negrii,mulati si se incalta cu niste sandale albe fara toc.Isi daduse cu creion la ochi,rimel si cu un gloss transparent pe buze.Cand fata vazu ca este ora 7:50 incepu sa se panicheze si o lua la fuga spre usa dar inainte de a pleca si-a luat la revedere de la parintii ei.Pe drum se intalni k Ino care era la fel de grabita.Din fericire,cele doua eleve ajunsesera cu 1 minut inainte de a se suna.Prima ora era cea de matematica care o aveau cu dirigintele lor, a doua ora era cea de franceza, a treia era cea de romana si ultimele doua ore erau de engleza.Cand profesorul de matematica intrase in clasa,ii saluta pe elevi si ii anuntase ca profesoara de romana este racita deci nu va putea ajunge la ora si profesoara de engleza este in spital deci nici dumneaei nu va putea veni la ora.Atunci cand copii auzisera sarira in toti in sus de bucurie inafara de Sakura si nimeni altul decat Sasuke care pe ei nu ii deranjau scoala.La ora de matematica dadusera un test destul de dificil si la ora de franceza profesoara a scos doi copii in fata clasei pentru ai asculta. -Sa vina in fata clasei copii cu numele:Uchiha Sasuke si Haruno Sakura. In cateva secunde cei doi elevi erau in fata clasei.Ii ascultase la lectie si Sakura raspunse la absolut toate intrebarile insa Sasuke nu.intre timp el se gandea:"N-am mai vazut pe nimeni asa..se pare ca am subestimat-o".Sakura primise nota 10+ si Sasuke nota 9.Copii se intoarsera in bancile lor linistiti.Dupa terminarea orei toti copii plecasera spre casele lor.Pe drum Sasuke se uita la Sakura incepand sa se mire de frumusetea ei. -Sakura.. -Da Sas'ke -A...felicitari pentru nota de la franceza -Multumesc -Am..da,bine pa! -Pa!,spuse fata care era total uimita de comportamentul baiatului Sakura intra in casa iar sora ei o intreba: -Si ce-ai mai facut la scoala drafa mea surioara? -Pai...am dat un test foarte usor la matematica si m-a ascultat la franceza -Si cat ai luat? -10,spunand ea cu indiferenta -Felicitari! -Mersi.. Dupa aceea Sakura intrase in camera ei si se uita pe fereastra la frumosii ciresi infloriti.Dar la fereastra casei din fata ei o privea un baiat cu parul negru ca taciunea si cu ochii ca de onix.Trr,trr, suna telefonul. -Alo! -Buna seara,ce mai faci Sakura? -A,buna Ino,bine, tocmai am ajuns acasa -In seara aceasta fac o petrecere in pijamale,vi si tu? -Desigur -Ok,sa fii la ora 20:00 la mine acasa -Bine,mersi pentru invitatie -Cu placere si te astept la mine,pa! -Pa! Era ora 19:45 si Sakura merse spre dulapul ei de cires.Isi alese sa se imbrace cu o fusta rosie putin mai sus de genunchi,cu un tricou alb care se mula pe corpul ei si se incalta cu niste sandale rosii fara toc.Intr-o punga isi puse pijamaua alcatuita dintr-o rochita pana la genunchi cu bretele subtiri,roza cu petale de trandafiri rosii pe ea.In cateva minute ajunsese acasa la cea mai buna prietena a ei,Ino unde erau: Hinata,TenTen,Temari si bineinteles Ino. -Buna Sakura,strigara toate patru in cor -Buna fetelor -Ok,acum haideti sa ne schimbam,striga Ino -Nu trebuie sa tipi ca nebuna,nebuno,spuse TenTen Toate fetele rasera puton,apoi se schimbasera in pijamale -Sakura! -Da, Hinata -Pijamaua ta este foarte frumoasa -Multumesc,si a ta este foarte frumoasa -Mersi, si se inrosise putin in obraji Toate fetele discutara toata noaptea despre haine,moda si baieti iar Ino vorbise aproape toata noaptea despre Sasuke . A doua zi venise repede.Soarele rasarise iar razele lui aurii aterizasera in camera fetelor -Aaaa...este ora 7:45!!,urla sakura in gura mare -AA...toate fetele tipasera S-au imbracat repede si au fugit spre scoala.Exact cand se sunase ele ajunsesera in clasa.Se asezasera in bancile lor iar ora incepu.Era ora de dirigentie si trebuia sa se aleaga seful si sefa clasei. -Toti copii au votat asa ca sa vedem cine sunt castigatorii,spuse dirigintele -Haideti,haideti,striga Naruto -Seful clasei este Uchiha Sasuke si sefa clasei este Haruno Sakura Ino era putin geloasa pe Sakura din cauza ca va trebui sa isi petreaca mai mult timp cu Sasule dar stia ca Sakurei nu o sa-i placa niciodata de Sasuke din cauza ca sunt cele mai bune prietene. -Sefii clasei vor trebui sa mearga la o sedinta,ora viitoare,anunta dirigintele In 2 minute se sunase de ora iar Sasukesi Sakura mersera la cancelarie unde era sedinta.Sakura dadea intruna alte sugestii pentru predarea orelor."Ce frumoasa este" isi spuse Sas'ke in gand.Sedinta se terminase repede.Urmatoarea ora era de muzica. -Buna ziua copii ,spuse doamna profesoara -Buna ziua,spusera copii in cor -Se pare ca aveti o colega noua,Haruno Sakura -Eu sunt,se ridicase Sakura in picioare -Treci in fata clasei si canta ceva Sakura se duse in fata clasei si incepuse sa cante.Toti copii erau uimiti de vocea ei perfecta iar Sasuke se gandea:"Wow,e perfecta...desteapta,frumoasa,ambitioasa,nu am mai vazut o fata asa,mi se pare..speciala".Dupa cateva momente Sakura se intoarse in banca ei putin rosie in obraji.Orele se terminasera iar copii plecau spre casele lor.Pe drum,Sasuke ii spune Sakurei: -Am...Sakura -Da Sas..dar fata nici nu terminase cuvantul,ca buzele ei erau atinse usor,cu dragoste de catre baiatul cu ochii de onix."Chiar imi place..nu Sakura,vrei sa devii dusmana cu Ino?" isi spuse fata in gand.Sakura rupse sarutul repede si fugi in casa plangand,lasandu-l pe baiat singur si trist.Se duse in camera ei dar imediat ii suna telefonul.
18.12.200948.1KB
nr 10 my rpc and poze modificatenr 10
22.03.20095.6KB
nr 17 my rpc and poze modificatenr 17
22.03.20096.8KB
nr 18 my rpc and poze modificatenr 18
22.03.200920.6KB

 
nr 2 my rpc and poze modificatenr 2
22.03.200921KB
imi place de ea este frumoasa :zzz: kikioimi place de ea este frumoasa :zzz:
22.03.20095.7KB
imi place mult de inuyasha este un demon dragut :zzz: inuyashaimi place mult de Inuyasha este un demon dragut :zzz:
22.03.20097.1KB
nr 27 my rpc and poze modificatenr 27
22.03.200926.6KB

 
multumesc nr 34 my rpc and poze modificatemultumesc nr 34
22.03.200946.2KB
nr 28 my rpc and poze modificatenr 28
22.03.20099.4KB
3 :d va place? -_- my rpc^_^-__-3 :D va place?
22.03.200948.4KB
nr 36 my rpc and poze modificatenr 36
22.03.200943.6KB

 
nr 19 my rpc and poze modificatenr 19
22.03.200920.5KB
nr 16 my rpc and poze modificatenr 16
22.03.200935.1KB
cap. 

      soarele a rasarit in calde ale soarelui aterizara in camera unei fete cu parul rozaliuCap. 1 Intalnirea Soarele a rasarit in Konoha.Razele calde ale soarelui aterizara in camera unei fete cu parul rozaliu ca florile de cires si pielea alba si fina ca a unei papusi.Ochii ei se deschisera incetul cu incetul iar culoarea lor era una rar intalnita.Avea ochii verzi,dar nu ca oricare verde,ei erau de un verde foarte deschis care putea fermeca pe oricine.Aceasta fata se numeste Sakura si are saisprezece ani.Deodata cineva trantise usa cu putere.Era o fata de optsprezece ani cu parul roz ca al Sakurei si cu ochii de un albastru inchis,Se numea Karla si era sora mai mare a Sakurei. -Sakura,trezeste-te! Este ora 7:30!vrei sa intarzii in prima ta zii de scoala?si reamintesteti ca esti si noua! spuse Karla -Da,da,da, m-am trezit... Deoarece nu avea uniforma la noul ei liceu,s-a imbracat intr-o fustita mini de blugi si cu un maieu roz cu un decolteu destul de generos pentru ca avea sanii foarte mari.Dupa aceea,a coborat jos pentru a-si lua micul de jun.Se aseza langa mama ei:o femeie de treizeci si sapte de ani, inalta,frumoasa, cu parul roz ca al Sakurei si cu ochii verzi ca de smarald si langa tatal ei: un barbat de treizeci si opt de ani,bine facut,inalt, cu parul saten si cu ochii de un albastru ca cerul. Dupa ce toti terminara sa manance parintii Sakurei plecasera la serviciu si ea la scoala. Ajunse in fata liceului si cand sa faca primul pas un baiat cazuse peste ea.Cand il vazu,Sakura se inrosise mai rau ca o rosie .Era un baiat cu parul blond si era imbracat intr-un tricou albastru si pantaloni negri. -Scuze,scuze,scuze ca am dat peste tine,spuse baiatul -Nu este nimic...a.... -Naruto,Uzumaki Naruto -Naruto,si fata zambi intr-un minut clopotelul sunase si toti copii intrara in clasele lor exceptand Sakura care nu stia unde se afla clasa ei.Pe holul scolii vazu un profesor si il intrba unde se afla clasa 9B.El ii explica fetei incotro trebuie sa se duca si ea ii multumii.In acest moment se afla in fata unei usi care o deschise foarte incet.Dirigintele,un om de douazeci si sapte de ani cu parul scurt,saten si cu ochii caprui ii spuse fetei sa intre.Cand Sakura intrase in clasa aproapte toti baietii erau uimiti de frumusetea ei,mai ales de corpul ei care avea forme destul de mari. -Copii aveti o colega noua,te rog sa te prezinti,imi spuse domnul. -Salut,ma numesc Haruno Sakura ,am saisprezece ani si sunt o fire prietenoasa iar eu sper sa-mi fac multi prieteni. Domnul diriginte ii spuse sa se aseze langa Ino,aratand spre o fata cu parul blond,cu o suvita pe o parte a fetei,foarte frumoasa si cu ochii albastrii. -Salut,ma numesc Yamanaka Ino si ma bucur sa te cunosc. -Buna,si mie imi pare bine sa te cunosc. -Hei,vrei sa iti arat restul colegilor dupa ora? -Desigur ca da In cateva minute se sunase si Ino o luase pe Sakura de mana ducand-o la un grup de fete. -Hei fetelor,salutati-o pe fata cea noua! -Salut,ma numesc Hyuga Hinata,imi spuse o fata cu ochii mov deschis si cu parul lung putin dupa umeri si mov -Imi pare bine sa te cunosc,ii spun eu Dupa aceea se prezentara:TenTen,o fata cu ochii caprui si cu parul maro prins in doua cocuri si Temari,o fata cu ochii caprui si cu parul blond cu patru codite.Ele ii aratara Sakurei pe ceilalti colegi: un baiat cu ochii negri si mici,cu parul negru prins intr.o coada care se numea Shikamaru,un baiat cu ochii ca ai Hinatei si cu parul maro pe nume Neji,un baiat cu parul blond si cu ochii albastrii pe nume Naruto,adica cel care daduse peste Sakura si care observa ca Hinata se uita la el rusinoasa. -Dar acel baiat cine este? intreb eu aratand spre un copil cu parul negru,cu doua suvite pe fata si cu ochii ca de onix. -A,el este Uchiha Sasuke,cel mai morocanos baiat din clasa dar si cel mai destept,spuse TenTen. -Dar este si cel mai aratos,spuse Ino care o auzisem ca daca cineva se indragosteste de Sasuke al ei ii este dusman pe viata,deci va trebui sa nu ma indragostesc de acel baiat deoarece nu vroiam sa pierd o prietena foarte buna. Dupa terminarea orelor toti copii plecasera acasa si Sakura statea langa Sasuke deci trebuia sa mearga cu el -Salut Sasuke! -Mda..salut,ce vrei?lasa-ma in pace...eu nu vorbesc cu fete si mai ales cu una ca tine! -Vream sa fim prieteni dar vad ca nu se poate,spuse ea fugind spre casa ei cu lacrimi in ochi din cauza comportamentului baiatului,iar Sasuke mergea indiferent si nu ii pasa de ceea ce a simtit Sakura...
18.12.200948.1KB
nr 11 my rpc and poze modificatenr 11
22.03.20095.6KB

 
nr 4 my rpc and poze modificatenr 4
22.03.20096.7KB
nr 13 my rpc and poze modificatenr 13
22.03.20093.9KB
si imi pl ff mult aceasta poza: inuyashasi simpatic deci imi pl ff mult aceasta poza:
18.12.20097.2KB
nr 22 my rpc and poze modificatenr 22
22.03.20097.7KB

 
nr 15 my rpc and poze modificatenr 15
22.03.20094.4KB
nr 20 my rpc and poze modificatenr 20
22.03.200915.1KB
nr 7 my rpc and poze modificatenr 7
22.03.200919.4KB
nr 8 my rpc and poze modificatenr 8
22.03.20095.2KB

 
dapz..este f frumoasa :nod: kikiodapz..este f frumoasa :nod:
18.12.200930.9KB
este o fata foarte frumoasa ea si cu lumiere sunt de fiacare data cand mor isi schimb corpurileeste o fata foarte frumoasa ea si cu lumiere sunt nemuritoare de fiacare data cand mor isi schimb corpurile
22.03.200938.6KB
jutsu

    * tehnica puternic
    * impactul înfloririi    * tehnica extragerii veninului
    *Jutsu * Tehnica braţului puternic * Impactul înfloririi cireşei * Tehnica extragerii veninului * Tehnica palmei mistice
22.03.200928.6KB
partea i, sakura are în mare slabe şi În timp ce ea a dovedit că este foarte bunăAbilităţi În partea I, Sakura are în mare măsură abilităţi slabe şi nedezvoltate. În timp ce ea a dovedit că este foarte bună abilităţile ninja de bază, Sakura este lipsită de orice alt set de trăsturi în afară de cele ale Echipei 7. Profesorul ei, Kakashi Hatake, a apreciato pentru că are un control excelent asupra chakrei ei, dar nu ştie până în partea a II-a cum să folosească această capacitate pentru a profita de ea. După antrenamentul cu Tsunade care durează doi ani şi jumătate, Sakura achiziţionează două abilităţi care se bazează pe capacitatea de a-şi controla excelent chakra. Prima abiltate constă în capacitatea de a vindeca rănile, iar cea de-a doua constă în capacitatea de a distruge orice obiect din jur doar cu pumnii cu cea mai mare uşurinţă.
22.03.200922.6KB

 
nr 31 my rpc and poze modificatenr 31
22.03.20093.7KB
nr 24 my rpc and poze modificatenr 24
22.03.20096.8KB
ricka -_- my rpc^_^-__-ricka
22.03.200938KB
yumi :rotfl: -_- my rpc^_^-__-yumi :rotfl:
22.03.200932.4KB
Inainte