Cinema Bizarre
Lista Forumurilor Pe Tematici
Cinema Bizarre | Reguli | Inregistrare | Login

POZE CINEMA BIZARRE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
luiza69
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
27 - 75 ani
Cinema Bizarre / Fan fiction / O aventura cu Cinema Bizarre Moderat de Sad_Anime_girl, badgirl Deea
Autor
Mesaj Pagini: 1
Cata-chan^_^
^.^bad Admin^.^

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 704
O aventura cu Cinema Bizarre

Primul Capitol

Eu,Cata,o fata cu ochii caprui si parul lung si maro impreuna cu prietena mea cea mai buna , Ayame , acum o saptamana am aflat ca in orasul nostru , Bucuresti , Cinema Bizarre vor sustine un concert live , asa ca am cumparat bilete . Azi era ziua concertului care incepea la ora 17:30 ,acum era ora 17:00, am inceput sa ma imbrac cu o bluza neagra cu Cinema Bizarre , o pereche de blugi gri cu o curea care scria negru pe roz Cinema Bizarre si mi-am pus o bratara,mi-am dat unghiile cu oja neagra ,mi-am luat telefonul si camera de filmat , apoi am pornit spre casa prietenei mele,Ayame .
Cand am ajuns la casa ei am batut la usa si mi-a raspuns mama ei care mi-a spus sa intru , cand am intrat , am vazut-o pe Ayame care tocmai s-a ridicat de pe scaun si mi-a sups ca este gata.
Pana la concert am condus eu . Dupa ce am predate biletele , ne-am asezat in primul rand si am asteptat sa inceapa . Ayame s-a uitat la ceas , mi-a spus ca este ora 17:29 . Peste un minut cei de la Cinema Bizarre au intrat pe scena . Au inceput cu melodia “Dark Star” si au terminat cu melodia Toyz . La finalul concertului am iesit afara din sala,deoarece afara cei din CB dadeau autografe , spre “norocul “ nostrum , eram ultimele  la coada .
Dupa jumatate de ora am urmat noi , baietii ne-au dat autografe si am facut poze cu ei. Cand vroiam sa plecam , Strify ne-a intrebat :
-Hei , fetelor , stiti sa dansati , sau sa cantati la ceva?
-Pai eu stiu sa cant la chitata bass , spun eu.
-Iar eu stiu sa cant la chitara clasica , a  spus Ayame.
-Vreti sa faceti parte din formatie?ne-a intrebat Yu.
-Sigur ca vrem!am spus amandoua in acelasi timp.
Shin ne-a spus sa ne facem bagajele si sa le dam adresa ca ei sa stie unde sa vina sa ne ia. Eu i-am dat adresa mea,apoi i-am spus lui Ayame ca dup ace isi face bagajele ,sa vina la mine acasa.Dupa ce mi-am facut bagajele , am auzit melodia Toyz , era soneria de la usa , se pare ca Ayame tocmai a sosit . Peste cateva minute aud iar melodia  Toyz . Au sosit si baietii. Se pare ca zambeau deoarece au auzit  soneria mea .
-Faina sonerie! a exclamat Kiro.
-Mersi! am spus eu.
-Haide , sa va arat autobuzul cu care mergem in turneu.Era un autobuz albastru si scria pe el “Cinema Bizarre” .Inauntru era foarte spatios si peretii erau acoperiti cu un var albastru deschis . In autobuz se aflau 5 paturi .
-Fetelor , puteti sta doar langa Shin sau langa Kiro , deoarece numai ei au pat dublu.
-Eu stau langa Kiro , am spus eu.
-Eu langa Shin , a spus Ayame.
Dupa  ce  ne-am pus hainele in sifonier , ne-am culcat , deoarece  s-a facut seara . Sincera sa fiu , dormitul in pat cu un baiat nu imi prea convenea , dar nu doream sa comentez din prima zii . Se pare ca Ayame  avea si ea probleme cu asta , dar ma rog , nu muream daca dormeam in pat cu un baiat , totusi . Pe la vreo 12 noaptea m-am culcat si eu , am adormit cu gandul la Kiro.


_______________________________________


pus acum 16 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la